Poštovani,
    imam 23 god, osjetila sam da se brzo umaram i da mi srce brzo kuca, otišla sam kardiologu i diagnoza je TAHYCARDIA PAROXISMALIS, SINDROMA LOW-GANONG-LEVINE, INSUF. V. AORTAE ET V. PULM. GR LEV.
    Molila bi Vas da mi pojasnite šta to sve znači, nosila sam holter, čekam nalaz i upućena sam na UZV srca, hormone štitnjače i UZV i ergometriju.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • Dijagnoza je puno. TAHYCARDIA PAROXISMALIS je napad ubrzanog rada srca. SINDROMA LOW-GANONG-LEVINE je posebno stanje srca gde impuls ne kasni kroz AV čvor čime se stvara mogućnost da srce radi veoma brzo i preko 200 u minuti. INSUF. V. AORTAE ET V. PULM. GR LEV. već označava prisustvo srčane mane na dve valvule i zahteva veoma ozbiljno kardiološko sagledavanje.