Poštovani,
    Možete li da mi objasnite šta znači dijagnoza I10.0. / I 47.0., a takođe šta znači: leva predkomora normalnih dim.bez stranih masa., MR min. Leva komora normalnih dim. hipertrofičnog septuma koji je raslojen sa sitnozrnastom fibrozom sistolna fun.normalna EF 67% sa usporenom dijastolnom relaksacijom. Koren aorte normalnih dim. fibroziran sistolna separacija dobra. Desne srčane šupljine normalne.

    Odgovoreno: 30. 10. 2008.
    • I 10 je hipertenzija a I 47 ne postoji u šifrarniku. Na naslovnoj strani ovog sajta imate Medjunarodni šifrarnik bolesti. Što se tiše nalaza UZV on je prilično dobar, ukazije na dugogogičnji hipertenziju.