Bila sam na ultrazvuku srca. Imam 52 god. Izveštaj doktora je sledeći - poremećena relaksacije leve komore. Asc aorta - 3.2. Kinetika zidova očuvana, nema perikardnog izliva.
    Interesuje me šta to sve znači, budući da mi kardiolog ništa nije rekao, a kontrola mi je tek za mesec dana?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Kada su u pitanju opisi UZV nalaza mora se reći da je to prilično subjektivna metoda. Nalaz je u suštini normalan a doktor je imao utisak **poremećena relaksacije leve komore**, što ne znači previše. Vidja se kod pacijenata sa hipertenzijom.