Poštovani doktore,
    nadam se da ćete mi odgovoiti na pitanje u vezi sa mojom bakom....Bila je na pregledima i doktor je izneo zaključak: "Koncentrična hipertrofija miokarda leve pretkomore. Uvećana leva pretkomora. Dijastolna disfunkcija miokarda leve komore. Mitralna regurgitacija II stepen". Lekove nije dobila, a odgovor mu nije bio baš precizan!
    Ako nešto možete da mi kažete ili i da Vam pošaljem ehokardiografiju M mod i dvodimenzionalni eho?

    Odgovoreno: 25. 10. 2008.
    • Koncentrična hipertrofija miokarda leve pretkomore je nemoguća, verovatno ste napravili grešku u prepisivanju, verovatno se misli na levu komoru. Nalaz koji opisujete naginje blagoj srčanoj slabosti. Po Vašem imenu vidim da živite u drugoj državi, ali ovde bi sigurno dobila blaagu terapiju, uskladjenu sa njenim pritiskom, koronarnim statusom i telesnom težinom.