Poštovani doktore,
    Ovo je drugi put da Vam pišem pa pošto mi niste odgovorili verovatno niste dobili moju poštu. Imam 26 godina i veliki sam paničar pa mi treba Vaše mišljenje da bih se umirila. Pre tri godine imala sam usled stresa lupanje srca, tada su mi uradili EKG, krvnu sliku i štitnu zlezdu i sve je bilo u redu. Od tada pa do pre par meseci nisam imala nikakve tegobe, međutim pre par meseci sam bila pod velikim stresom (fakultet, smrtni slučaj u porodici, lično nezadovoljstvo) i osetila sam kada se jako uzbudim da mi srce nekada preskoči, jednom ili dvaput i to prestane. Sada sam se malo smirila i opustila ali još ponekada osetim to isto mada ređe i blaže. Nekada se desi da par dana ne osetim a nekada i dva puta dnevno. Nikakve druge tegobe nemam, puls i pritisak su mi normalni, krvna slika normalna, nemam srčanih bolesnika u porodici, jedino što već par godina imam problem sa gastritisom. Preskakanje uglavnom osetim kada mislim o tome ili pod stresom ili kada se sagnem (mada tada dosta ređe). Nikada ga nisam osetila dok uveče ležim ili dok radim pa makar i nešto napornije. Fizički sam aktivna i ne osećam umor.
    Molim Vas odgovorite mi da li imam razloga za brigu ili je to sve na nervnoj bazi i da li treba da idem ko lekara jer ne bih volela da ispadnem smešna, a svi me već diraju da sam uobraženi bolesnik? Da li ovo znači da ću kada budem starija biti srčani bolesnik i da li ću imati problema u trudnoći? Hvala vam unapred