Diastolni pritisak konstano mi je povćan od 100 > 110 at, imao sam infarkt miokarda prošle godine i na odeljenju sam imao CVI.
    Terapija; Monopril od10mg2x1, Tiklodix2x1, Aminalon3x2, Oikamid2x2, Ranisan od15omg2x1, Acisal 1/2 na dan
    Šta dalje? Interesuje me da li postoji neinvazivna koronarografija i kako doći.

    Odgovoreno: 23. 10. 2008.
    • Ne postoji neinvazivna koronarografija. I pri koronarografiji koja se radi skenerom daje se kontrast a dobija se i 4 puta veća doza zračenja. Nemate razlog da se plašite i da izbegavate koronarografiju.