Poštovani doktore,
    Da li se stentovi mogu postavljati u distalne dijelove arterije. Npr. u distalno LAD i koji je najmanji promjer u koji se postavio stent.
    Hvala.

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Stentovi se mogu postavljati u distalne delove arterije, najmanji koronarni stentovi koje imamo su precnika 2mm. Ali, tako mali stentovi imaju vecu sansu da se zapuse pa se na takva mesta stavljaju stentovi sa lekom (Cypher, Taxus, Xience V, Endeavor, Nobori...)