zanima me dali sefibrilacija atrija s apsolutnom aritmijom koje traje duže vrijeme a imam 33 g m. može izlječiti jednomjesečnim uzimanjem marivarina i onda prebaciti rad srca u normalan rad

    Odgovoreno: 24. 09. 2007.
    • Marivarin je antikoagulans i ne utiče na ritam srca tj. fibrilaciju  pretkomora. Njegova uloga je da spreči stvaranje tromba u levoj pretkomori  koji se mogu rasejavati po arterijskom stablu. S obzirom da fibrilacija  traje duže vreme, pogotovu ako je pretkomora veća od 40mm, fibrilacija će  kod Vas ostati stalno.