Poštovani Dr.Perišiću

     Imam 21 god. i rekreativno sam se bavio dizanjem tegova.   Meni se pre tri nedelje desilo sledeće:   Najpre se javio bol u očima. Drugi dan bolovi u mišićima i visoka   temperatura oko 39 , visok pritisak 150/90, ubrzan puls (124) i   lupanje srca.Primljen sam u bolnicu na pet dana pod sumnjom da imam upalu   pluća. Primao sam infuziju i gentamicin inekcije.   Uradjen mi je EKG srca, ultrazvuk srca, snimanje pluća, analiza krvi,   analiza urina, analiza ispljuvka,spirometar.Svi rezultati analiza su bili   u   redu   i pušten sam kući sa dijagnozom da doktor ne zna šta mi je, da koristim   vitamine i da se odmaram.Sad se osećam mnogo bolje,   medjutim pri bilo kom manjem naporu, kada se penjem uz stepenice ili malo   dužem hodu, srce ubrzano radi.   Još ponekad osetim blagi pritisak u predelu očiju.Molim Vas za savet i   Vaše mišljenje.Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 24. 09. 2007.
    • Ako su rezultati svih pretraga u redu, verovatno da je potrebno malo vremena  da se vratite u stanje prethodne kondicije. Možda sada obraćate više pažnje  na srce nego ranije. Ja lično mislim da ste imali viremiju (virusnu  infekciju) i da je ona kao što najčešće i biva, prošla bez komplikacija.