Postovani Gosp.Perisic,  Zadnjih nekoliko dana u vecernjim satima sam dobio ubrzan rad srca, nisam dobio bol u grudima, nisam imao mucninu ili malaksalost ili probleme sa disanjem nije mi trnula leva ruka, pritisak mi je bio 140/80.Posto imam visak kilograma, i hipertenziju to je za mene normalan pritisak.Pre tri godine sam u vojsci bio kod Kardiologa zbog povisenog pritiska i bio sam podvrgnut testu opterecenja na EKG i doktor je rekao da je srce u redu a da je pritisak posledica viska kilograma i fizickog opterecenja u vojsci.Ono sto je specificno je da se ubrzan rad srca javljao uvece, u krevetu kako bi utonuo u san tako bi se trznuo probudio i srce bi kucalo ubrzano, bez jasnog bola ili probadanja. Inace imam 32god. nisam pusac i nekoristim drogu. U porodici nije bilo srcanih oboljenja ili smrtnih slucajeva kao posledice bolesti srca. Majka mi ima hipertenziju ali zbog viska kilograma. Poslednjih nekoliko nedelja sam bio izlozen velikom stresu zbog zdravstvenih problema jednog clana porodice, pa me interesuje da li to moze biti posledica toga i sta mi savetuje te! Sa postovanjem, unapred zahvalan na odgovoru

    Odgovoreno: 24. 09. 2007.
    •  Poštovani, važna informacija bi bila kolika je bila frekvenca srca  u trenutku kada ste Vi imali osećaj da srce radi brže. A po Vašem opisu  tegoba i simptoma, mislim da nema razloga za brigu i da tegobe sigurno nisu  srčanog porekla. Pokušajte da naveče uzimate male doze sedativa da lakše  zaspite a i to samo dok se ne reše problemi koje pominjete.