Zeljela bih postaviti jedno pitanje odnosno ja bih da mi vi pokusate otkloniti nedoumice.Prije dva mjeseca sam osjetila blago zarenje u predjelu grudnog kosa i odmah otisla u bolnicu posto sam i sama zdravstveni radnik pa znam sta to znaci.Pri prijemu krvni pritisak je iznosio 130-85.puls 85,nakon toga sam uradila EKG koji je pokazao neke dinamicke promjene na srcu,nalazi krvne slike su pokazali anemiju.Nakon sat vremena ponovljen je Ekg koji je bio sasvim normalan.Zadrzali su me u bolnici 3 dana prikopcanu na 24-satno posmatranje rada srca prilikom cega nije utvrdjena nikakav problem.Inace imam 28 god i gojazna sam,nisam udata nemam djece.Radim u stranoj zemlji i izlozena sam stresu sada ne ali ranije da.Masnoca u krvi normala,secer isto tako nema porodicne historije srcanih bolesnika.Bolovi klasicni predinfarktno stanje ne postoje osim tog zarenja koje moze biti povezano i sa ti da sam mjesec dana prije toga uradila laparaskopso otklanjanje zucne kese.Znaci rendgen pluca,E! kg uradjen 10 puta i eho na kraju zajedno sa stres testom na masini za hodanje pokazali sve normalno tako da su me odpustili bez ikakve dijagnoze jer nisu mogli utvrditi nista pa me sad zanima dali je moguce da je prvi ekg napravljen pogresno jer sam se pokretala i prilikom toga mi nije uklonjen brushalter niti su mi rekli da se ne pomjeram iako svaki naredni je bio uradjen u strogom mirovanju od jedne minute.Unaprijed zahvalna ako mi bar malo pomognete jer sam stvarno zabrinuta

    Odgovoreno: 15. 09. 2007.
    •

      Mislim da nema govora o angini pectoris kod Vas, ni tegobe ni slika kojuopisujete ne odgovara toj dijagnozi. Korigujte anemiju ako to zahtevaju rezultati, dalja kardiološka dijagnostika nije potrebna.