od 2001. uzimam ovaj lek zbog ubrzanog rada srca i tada je ustanovljena hipertenzija. sada se osecam dobro.interesuje me: -da li se presolol moze uzimati i u trudnoci? -da li u aziji postoji lek sa istim delovanjem i koji bi to lek bio?

    Odgovoreno: 15. 09. 2007.
    •

      Metoprolol (PRESOLOL zaštićeno ime u Srbiji) se ne sme primenjivati u > trudnoći sem u slučajevima kada je to neophodno(hitna stanja obaranja > pritiska i/ili frekvence srca). Pošto prolazi placentarnu barijeru može > dovesti do usporenja frekvence srca ploda.