Dobar dan, Imam 28 godina i oduvek sam imao povisen krvni pritisak.Pritisak je uglavnom varirao,ali uglavnom iznosi 150/100.Prepisali su mi PRESOLOL po 1/4 ujutru i uvece,ali primetio sam da se gornji normalizuje,ali donji ne(uglavnom je izmedju 95-100).U zadnje vreme javlja se lupanje srca iz cista mira i ako spavam preko dana kad ustanem pocinje jako da lupa.Poceo sam i vrlo brzo da se umaram.Davao sam krv na analizu i poviseni su holesterol i trigliceridi.Sto se hrane tice ne jedem masno i slano jer u porodici i majka ima povisen pritisak.Zanima me Vase misljenje,jer mislim da mi konstantno visok pritisak pravi sve vise problema. Unapred Hvala

    Odgovoreno: 15. 09. 2007.
    • Vaš pritisak ne bi smeo da bude viši od 140/90, sve preko toga mora da se  obara. To znači da se u Vašu terapiju mora dodati bat još jedan lek ili da  se doza Presolola poveća. Mislim da Vam je potreban lek iz grupe statina  (koji obaraju holesterol).