Poštovani dr,
    Imao sam ubrzani rad srca prošle godine u junu i julu-svi nalazi su mi dobri, ali sam prvih pola godine uzimao Propanolol ujutru 2,5 i uveče 2,5 mg i Bromazepam po potrebi od 3mg. Od septembra prošle godine inhaliram se sa pumpicom zbog Astme 2 puta dnevno.U januaru sam imao zadnju kontrolu i sve je bilo u redu, samo mi je kardiolog dao da pijem Concor 2,5mg dnevno umesto Propanolola. Problem je u tome što imam jake bolove u grudima, ispod levog pazuha, levog ramena i leve strane leđa! Još od pre nekoliko meseci imam problema sa želucem i crevima, kućni doktor mi je dao Pantozol 40mg koji mi ne pomaže mnogo, pa Vas molim da mi objasnite kako dalje! I da li smem prestati sa Concor tabletama, jer kućni doktor kaže da prestanem, ali ja ne smem, strah me je da se neponovi ubrzani rad srca!
    Šta i kako dalje?
    Hvala Vam unapred

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Nije neophodno da prestanete sa Concorom, jer on stvarno smanjuje Vaše aritmije. Lekovi za astmu sa druge strane ubrzavaju srčani rad. Ne dešava se ništa loše ali su Vam ti lekovi neophodni.