Poštovani dr,
    reč je o mojoj mami koja ima 63 g. U protekle 3 godine ima srčanih problema i kako ona kaže kad god joj krene aritmija srca počinje da podriguje, boli je želudac a nekoliko puta se i onesvestila (npr. sinoć). 05.03. nalaz je bio sledeći: TA140/80, ehokardiografija: PMV, MR 2 AR 1; ergometrijski test: na opterećenju od 25W f srca max.170/min. DG: Prolapsus valvulae mitralis, Arrhytimia extrasystolica ventricularis lown IVb, Insuff. valvulae mitralis. Hyperlipoproteinemia tip IIa TH: Presolol 2x1/4, Mg. eff. tbl. 1x1 Cardiopirin 100mg 1x1. Rađen titar virusa adeno i Coxacki B - negativan. Na ponovo rađenom holteru 19.09. piše sledeće: U toku 24-satnog AEKG se registruje sinusni ritam max. fs 114/min. min 51/min. sa učestalim VES i ređim SVES koje su pojedinačne u paru i kratki paroksizmi do 7 udara SVT.
    Zanima me da li je terapija odgovarajuća, jer je već duže vreme koristi, ali joj nije bolje.
    Unapred zahvalna na odgovoru,
    Zorica

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Vi i sami sugerišete da terapija nije dovoljna jer i dalje ima tegobe. Ima mesta za antiaritmike u terapiji. Možda bi bilo pametno da je pregleda i gastroenterolog, jer nekada želudac može napraviti gomilu kardioloških tegoba.