Poštovani doktore,
    moj muž se pre dva dana požalio na tup bol u levoj ruci (unutrašnja strana nadlaktice) što nas je zabrinulo, jer je pre sedam meseci imao infarkt posle koga su mu ugradjena dva stenta). Oporavak je bio uredani, do sada nije bilo komplikacija. Ekg nije pokazao promene, on se dobro oseća, ali je kreatin kinaza 340, troponin je 0,a ckmb 40. Napominjem da je šest meseci pio farncuski lek tahor (sortis), dozu od 80mg, koji je nekako baš pred pojavu ovih komplikacija zamenjen novim lekom rosuvastatinom od 10 mg.
    Imali to neke veze i koje bi kontrole eventualno bile poželjne?
    Unapred Vam se zahvaljujem na strpljenju i pomoći.

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Tup bol u ruci koji opisujete pre može biti posledica velike doze Sortisa. Kako su svi markeri oštećenja srca bili negativni, treba isključiti promene na krvnim sudovima kao razlog za tegobe koje ste opisali. Kontrola može biti samo test opterećenja i naravno EKG.