Možete li mi objasniti šta znači kad je otkucaj srca 53 u minuti, da li je to je usporen rad, da li je rizično i kakve može imati posljedice?
    Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • 53 otkucaja u minuti je blizu donje granice tolerancije srčane frekvence. Kada je nišža od 50 to nazivamo bradikardijom. Može se javiti u raznim oboljenjima ali i kao posledica uzimanja nekih lekova. Fiziološki se javlja kod nekih ljudi, pogotovu sportista. AKo rad srca bude jako spor, mogu se javiti nesvestice i vrtoglavice.