Bolujem od dijabetesa tip 2, imam probleme sa srcem, sa visokim pritiskom koji oscilira, nagle promjene raspoloženja koje dovode do ubrzanog rada srca, a ponekad i do preskakanja srčanog ritma. Pijem lijekove za aritmiju, aminol, nitroglicerol, lopril i poslijednji ekg nalaz ukazuje da sam preživjela neki manji infarkt, tj. osjećam bol u predjelu srca na lijevoj strani.
    Interesuje me da li postoji mogućnost da dobijem srčani infarkt poguban po život i molim Vas savjet.

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Ne postoji osoba koja ne može dobiti infarkt. Ono što znamo iz mnogobrojnih istraživanja je da pacijenti sa dijabetesom češće oboljevaju od infarkta (to je manifestacija ateroskleroze). Za Vas je važno da dobro regilišete dijabetes, kontrola hipertenzije (ako je imate), regulisanje telesne težine, po potrebi uzimanje lekova za obaranje holesterola.