Kao mala sam preležala šarlah, posle godinu dana sam dobila tahikardiju, lečila se na Institutu majka i dete, ali sem ekg-a i holtera ništa nismo postigli, tada sam imala osam godina, a sada 31 i dalje ne smem da se nasmejem od srca ili pak da potrčim jer dolazi do napada.
    Da li ima veze šarlah i moja tahikardija, a takođe sam imala i teško preležane ovčje boginje gde sam čak bila i van svesti par sati, može te li mi dati neki savet ili pak čula sam na Dedinju da to operišu, zaista imam problema javlja mi se 2 puta nedeljno i preko 180 otkucaja prelazi.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Najpre treba uraditi ultrazvuk srca da bi se videlo da li postoje promene u morfologiji srčanih struktura. Holter i EKG mogu pomoći u identifikaciji vrste poremećaja srčanog ritma. Može se ugraditi ispod kože loop recorder koji registruje EKG tokom više meseci. AKo tahikardije prelaze 180 u minuti konsultovati elektrofiziologa (pominjete Dedinje, tamo taj posao rade dr Vukajlović i dr ANgelkov).