Imam 24.god. Često mi snažno lupa srce i gubim dah kada legnem da odmorim popodne, lekar mi je rekao da imam duži zalistak, ali da to nije nikakvo oboljenje.
    Zanima me šta je tačno duži zalistak i kako nastaje?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Verovatno je lekar koji Vas je pregledao mislio na listiće mitralne valvule. Ona ima dva listića (kuspisa) i ako je jedana od nih duži, što je malo nezgrapno objašnjenje i opis, verovatno da postoji mali prolaps mitralne valvule. To je urodjeno i zaista ne predstavlja nešto što treba lečiti.