Poštovani,
    Imam svakodnevne ventrikularne ekstrasistole, koje osećam poslednjih desetak godina. Tokom njih nemam nikakvih drugih tegoba, sem neprijatnosti i preskakanja srca. Pojaćavaju se kad se rekreativno bavim sportom. Obzirom da se već godinama rekreativno bavim sportom, da li postoji neka opasnost od ovih VES? Inače, ovi problemi su isključivo psihološke prirode, jer se godinama borim sa anksioznoscu.
    Molim Vas za savet i po potrebi da mi preporučite nekog lekara, ako je pregled potreban.
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • To što se VES (ventrikularne ekstrasistole) javljaju više za vreme rekreacije po meni je razlog da se na njih obrati više pažnje, ne želim da ovim hranim Vašu anksioznost. Upravo zato, da bi bili mirniji, uradite test opterećenja. Ne znam u kom gradu živite, javite se kardiologu.