Duže vrijeme osjećam bol i pristisak u prsima, koja je slična stezanju i nedostatku zraka. Obavila sam rengen srca i pluća, krvnu sliku, ultrazvuk srca i holter ekga, hormone štitnjače i sve je u redu. Imam blago povišeni tlak 140/90, te mi je kardiolog preporučio Nebilet tablete. Pijem pola tablete ujutro. Tablete pijem mjesec dana, tlak je isti. Bolovi u prsima su nekad jači, nekad slabiji, ali su česti. U srpnju ove godine koristila sam kontracepcijske pilule jasmin i to samo taj mjesec. Ponekad mi se javlja trnjene lijeve ruke, prstenjaka i maloga prsta i često imam jake glavobolje.
    Možete li mi reći zbog čega se javlja ta bol u prsima? Ponekad mislim da ću prestati disati. Trebam li napraviti još kakve pretrage?

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • AKo su do sada uradjene pretrage u redu, onda sa velikom verovatnoćom možemo isključiti prisustvo organskih promena. Od testova koji bi bili od koristi uradite test opterećenja - ergo test.