Moja Dg: Pleuralni izlijev s obje strane, zastojena jetra, Acites, nema nema zalisnih promjena parenhimatoynih org.
    gornjeg abdomena. Tehnika pregleda nativna serije transferzalni presjeci, debljina slojeva 10 mm, mediastinalni i plućni prozor skleroza grudne abdominalne aorte i koronalnih krvnih žila.
    Molim Vas za objašnjenje
    Hvala Vam puno

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Dijagnoze su malo u koliziji. AKo postoji zastojna jetra, ascit i obostrani pleuralni izliv, to ukazuje na slabost desnog dela srca. Ne vidim opis ultrazvuka srca koji bi objasnio ovakav nalaz. OBAVEZAN pregled kardiologa što pre.