Poštovani doktore,
    molim da mi protumačite slijedeči nalaz ekg: sin.ritam 82/min., anterolat. smetnje, repolarizacija, asimetričan dubok t val anterolat. i inferiorno, naglašen p2.

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • sin.ritam 82/min., - normalna aktivnost sinusnog čvora anterolat. smetnje, repolarizacija - promene u konfiguraciji QRS kompleksa i T talasa koje ovako interpretirane ne znače ništa asimetričan dubok t val anterolat - ako je T talas negativan to zaslužuje pažnju da se ispitivanje usmeri prema koronarnoj bolesti naglašen p2 - pretpostavljam da se misli na P talas u D2 odvodu, gde i treba da je najveći