Poštovani,
    majka mi ima 53 god., operisala je aneurizmu srčane aorte (disekcija aorte) pre 18 meseci. Hitno je bila prebačena na Dedinje, kažu da to retko ko preživi. Ona je relativno dobro, sem što je pomalo depresivna i u stalnom strahu od smrti. Pije pored terapije za pritisak, rivotril.
    Možete li mi okvirno reći, koliko može da se živi s tim, mada znam da je glupo pitanje, ali ona insistira da Vam se obratim.
    Hvala!

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • Ako je iz takve operacije izašla dobro (a prošlo je 18 meseci) dalja životna prognoza je vrlo dobra. Moj najmlađi pacijent sa tom operacijom (Bental) je imao 22 godine kada je operisan pre 16 godina, oženio se, ima decu, živi normalno. Neka uzima terapiju za pritisak i živi što normalnije.