Poštovani doktore,
    imam 26 godina i uspostavljena mi je dijagnoza respiratorna tahikardija, Prolapsus valvuae mitralis i koksaki virus b4 62 i b5 32. Pritom imam i mali pritisak. Do pre 2 meseca nisam imala ni prehladu, a sad sam malaksala i od tahikardije ne mogu da živim. Dosta sam preplašena.
    Da li postoji mogućnost da mi je sve ovo zbog koksaki virusa i da će sve ovo nestati sa virusom?

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • Respiratorna tahikardija nije bolest a porlaps mitralne valvule je značajan samo ako ima hemodinamski značajan aspekt, a iz Vašeg pitanja to ne vidim. Nivo virusa u organizmu morate pratiti do potpunog nestanka. Ako je frekvenca srca do 100 u minuti, nije tahikardija. Ako eho srca nije pokazao oštećenje srca ( a prolaps to nije), nemojte brinuti.