Poštovani doktore,
    pošto sam pre 15 dana izašla is bolnice sa neurologije moje dijagnoze su: St.post infarctum cerebelli, Vasculitis in obs, Sy depressivum-l63.3; Sy vertiginosum (obs Mb Meniere) St. post perforationem membranae thympani l.dex, Hypacusis l.dex, Discus hernia C5/C6, Spondylosis vert. cervicalis, Polyradiculopathia cericalis, Ulcus bulbii duodenii, Anemia hypochromica sec, - R42.
    Ne osećam se dobro, imam slabost u rukama i nogama. Pošto sam pre bolela miokarditis, radila sam Ehokardiogram koji pokazuje da je leva komora urednih dimenzija, debljine zidova i globalne kontraktilnosti, bez segmentih ispada kinetike, diskretno poremećena relaksacija leve komore. Septum prožet linearnim granulacijama. Aorta uredne širine trolisne valvule sa urednom sistolnom speracijom. Mitralni kuspisi ehogeni, uredne pokretljivosti, leva pretkomora i desne srčane šupljine b.o. Dopplerom se registruju uredni protoci, te desak TR. Perikad fibrozno izmenjen, raslojen ispred DK (u sistoli do 0.5). Prisutne perikardijalne priraslice na donjem zadnjem i lateralnom zidu. Uradjen EEG, nalazi u toku.
    Dajte mi savet. U otpusnoj listi se navodi da se radi o lezijama vaskularne etiologije, dok se ne dobije nalaz lEF.