Poštovani,
    Mojoj sestri koja ima 21 godinu je uspostavljena sledeća dijagnoza: St post praesyncopam, Sinus bradycardia, Prolapsus valvuae mitralis discreta, Sy cervicobrachiale, Sy anxiosum. Molim Vas da mi pojasnite o čemu se radi.
    Hvala

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Kada se osobi od 21 godine zalepi 5 dijagnoza, onda niko ne može da ostane ravnodušan. Ajmo redom. St post praesyncopam - stanje posle presinkope, znači imala je nesvesticu, ali nije gubila svest. Sinus bradycardia - usporen rad srca, impulsi su normalnog porekla, može se javiti i bez ikakvog oboljenja. Prolapsus valvuae mitralis discreta - promena na listićima mitralne valvule, bez značaja po opisu sa UZ Sy cervicobrachiale - mislim da je premlada za ovu dijagnozu, pritisak na vratne nerve izaziva bolove i neke druge tegobe Sy anxiosum - uplašena je, ko ne bi bio. Sve skupa, pod uticajem nekog stimulusa (vagus) javio se pad pritiska i sporija srčana frekvenca. Nema posledica, sem neprijatnog sećanja i straha od gubitka svesti.