Imam 56 godina,pritisak117/75 i puls 95 a ponekad i visi.Inace sam bivsa atleticarka a do pre dva meseca igrala sam vrlo uspesno odbojku.Reci te mi kako da dovedem na normalu puls,srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.
    • Prvo i osnovno je zbog čega Vam je porastao puls (ako je ranije bio normalan, tj.niži). Porast pulsa je odgovor organizma na neki stimulus, na neku situaciju. Možda ste pod stresom, puni adrenalina, to može podići frekvencu. Proverite krvnu sliku, kod anemije prvi znak može biti porast srčane frekvence. Lekovi koji najefikasnije deluju na srčanu frekvenciju su beta blokatori (Prinorm, Presolol, Inderal, Dilatrend) ali tej lek Vam mopa propisati specijalista.