Postovani doktore, mozete li molim Vas da mi pojasnite, zasto moje dete koje sada ima TETRALOGIJU FALOT, nije iskazalo nikakve znake te srcane mane na prvom pregledu, nakon 7 sati od rodjenja? A ni sada nije plavo kada place. Na rodenju je dobio i neku infekciju, te mu je CRP bio 35, da li je ta srcana mana mozda povezana sa tim? I da li postoji mogucnost da mu ta srcana mana iscezne tokom zivota? Beskrajno sam Vam zahvalna!

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Na žalost ne postoji mogućnost da se jednom dijagnostikovana TETRALOGIJA kasnije izgubi. CRP je marker zapaljenja tkiva pa njegov porast treba sagledavati u tom smislu. Pitanja koja postavljate su ipak iz oblasti dečije i neonatalne kardiologije koju ja ne poznajem dovoljno, pa Vam ne mogu odgovoriti zašto nije bilo znakova na prvom pregledu.