Poštovani doktore,
    Imam koksaki virus već godinu dana. Pijem presolol 2x dnevno po 1/4.
    Od vitamina pijem selen sa B vitaminom, C vitamin i oligovit. Što se
    tiče ishrane dan započinjem sa uzimanjem meda u kome se nalazi
    samleveni lan, suncokret,seme bundeve,orasi,badem,lešnici. Posle toga
    pijem čaj od kamilice. Za doručak jedem musli ili nešto laganije.
    Ručak bareno povrće preliveno hladno ceđenim maslinovim uljem. U
    toku dana jedem dosta voća, ne pijem kafu i ne pušim.
    I pored normalnog načina života i uzimanja lekova i vitamina ja imam
    tahikardiju,često otežano disanje, vrtoglavice. Osećam malaksalost
    svaki dan ( nekada se desi da po ceo dan preležim jer nemam snage da
    ustanem).
    Mlada sam (24 god) i ovakvo stanje me strašno nervira! Svi nalazi su
    mi uredu sem što imam koksaki koji je nadam se u opadanju (B1 1:16
                                        B2 1:64
                                        B3 1:16
                                        B4 1:16
                                        B5 1:16)
    Interesuje me šta bih, po vašem mišljenju, trebala još da unosim od
    vitamina ili lekova da bih izlečila koksaki ili jednostavno organizam
    treba sam da se izbori sa virusom kada bude spreman?

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.

    • Glavu gore, Vi niste bolesni. Neka prethodna infekcija je unela koksaki virus u Vaš organizam ali on nije napravio nikakvu štetu. Titri (koncentracija ) virusa je u opadanju, ne menja se i moj savet je da se ponašate što normalnije. Dolazi proleće, izaberite neku fizičku akitvnost i videćete da će se mnogi simptomi povući. Sklanjajte se od ljudi koji imaju kapljične infekcije, koji kašlju ili imaju grip. Obavezno se vakcinišite svake zime protiv gripa. Ishrana treba da bude bogata vitaminima ali ja ne vidim meso u Vašoj ishrani.U ishrani moraju da budu zastupljene sve komponente: minerali, vitamini, ugljeni hidrati, proteini, masti, biljna i životinjska hrana...