Imam 28 godina. Primljena sam u bolnicu 13.08. zbog otezanog disanja i povisenog broja otkucaja 150/min.Otpustena sam sledeceg dana s uputama da obavim niz pregleda (ultrazvuk srca,abdomena,stitne zlezde, hormone st.zlezde,RTG pluca) i da se onda javim s nalazima koji ce biti gotovi za 7 dana. U medjuvremenu mi je prepisana terapija Verapamil+Cardiopirin+Xsalol koju sam ja odmah po izlasku iz bolnice na svoju ruku prestala da pijem. Obavila sam sve pretrage (osim sto cekam nalaze hormona s.z.)i sve je u redu. Kardiolog kod koga sam obavila pregled 15.08.(radjen je ultrazvuk, EKG, mjeren puls..)ustanovio je da je moje srce u savrsenom redu, i da je takva terapija neadekvatna i nepotrebna. Zanima me Vase misljenje o toj terapiji koja mi je prepisana. Da li je mnogo stetna ukoliko je nepotrebna? Nadam se da cete izdvojiti malo vremena i odgovoriti na moje pitanje.Unapred zahvalna. Bojana

    Odgovoreno: 23. 08. 2007.

    • Terapija koju ste dobili je sasvim adekvatna: Verapamil da uspori, Cardiopirin da prevenira trombotične incidente i Xalol da sedira. I treba da sa 28 godina sve bude u redu ali Vas je nešto uvelo u 150 udara u minuti i terapija koju ste dobili kao prva terapija je dobra. A da li je trebalo nastaviti, to je već nešto drugo.