Dugo upotrebljavama lekove iz grupe simvastatina pa vas molim za informaciju: da li se sa upotrebom lekova protiv holesterola može prekinuti ukoliko su razultati na samoj granici vrednosti ili su ćak poboljšani... Najlepše hvala!

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.

    • Nažalost, po prestanku uzimanja lekova iz grupe statina vrednosti holesterola, triglicerida i LDL holesterola će vrlo brzo porasti. Dokazano je da smanjenje holesterola za 1% smanjuje verovatnoću infarkta ili nekog drugog vaskularnog incidenta za 2%. Osim stalnog uzimanja adekvatne doze leka morate izbegavati određene vrste hrane o čemu se možete informisati kod dijetetičara.