Postovani doktore, mom detetu je u 31. satu zivota utvrdjeno da ima srcanu manu -TETRALOGIJA FALOT. Na rodjenu je dobio ocenu devet, na prvom pregledu dete je imalo sve normalne srcane radnje. Interesuje me da li je ta srcana mana zaista postojala u toku trudnoce kod mog deteta i ako jeste zasto se to odmah nije manifestovalo na rodjenu? Da li ce moje dete morati da se operise? Unapred zahvalna ocajna majka!!

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Tetralogija Fallot je urodjena srčana mana a ona se manifestovala kasnije zato što plod u utrobi majke ima dovoljno kiseonika tokom rasta. Tek po rodjenju se javlja nedostatak kiseonika, zato ova deca budu modra kad plaču. Predlažem Vam kontakt sa dečijim kardiologom i redovne kontrole kod njega. Ova mana zahteva kasniju korekciju.