Postovani, meni se desava svremena na vreme da imam osjecaj kao da mi na trenutak srce stane, pa nastavi da radi normalno. To mi se desavalo nekih 3 mjeseca svakodnevno prije godinu i po, pa je sada pocelo ponovo. Uradio sam dosta nalaza, a radio sam i snimak hernie, ali mi je receno da je nemam, ali mi je zeludac u nepravilnom polozaju. Puls mi se ne ubrzava, a pritisak je u redu samo pri mjerenje pritiska digitalnim apartom isto se cuje kako preskace na otkucaje. Puls je izmedju 55-75. Radio sam i UZ srca, ali osim MR 1+ sve je u redu, pijem conkor svako jutro 2.5 mg. Interesuje me sta da radim da ovo umirim, hvala!

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Verovatno da se radi o ekstrasistolama, tj. prevremenim srčanim udarima. Da bi ih identifikovali moraju se snimiti na EKG-u ili Holteru. Concor je dobra terapija ako su u pitanju komorske ekstrasistole.