Više godina (preko 7) upotrebljavam nitrepin (10) zbog povećanog krvnog pritiska. Iako mi je pritisak stabilizovan (uglavnom 130/90) lekar mi je prepisao tritace zbog poboljšanja nivoa donjeg pritiska. Da li je ovo, po Vašem mišljenju, dobra kombinacija i kako mi savetujete da ih uzimam - oba u isto vreme ili u različito doba dana? Pošto nisam promenio način života, a time i uticaj na uzrok pojave povišenog pritiska, povišen pritisak osećam najčešće u periodu od 7-9 časova ujutru i 19-21 čas uveče, što mi je najčešće propraćeno i zujanjem u glavi. Da li dugotrajna upotreba nitrepina može da prouzrokuje i pojavu tinitusa, pošto ne koristim druge lekove, a imam stalno zujanje u glavi i relativan pad nivoa sluha? Imam 52 godine i relativno primeren nivo zdravlja godinama.

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Nitrepin spada u grupu antagonista kalcijuma a Tritace u ACE inhibitore i mogu se kombinovati. Nitrepin uzimajte ujutru a Trutace uveče. Što se tiče tinitusa, javite se ORL specijalisti.