Postovani, u poslednjih 10-ak dana prilikom merenja pritiska javlja mi se puls od 100 pa i do 133 otkucaja/ min., pritisak je oko 90/60 (ponekad oko 80/70). Inace imam pritisak oko 100/70. Da li je broj otkucaja srca visok i sta tome moze biti razlog? Unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Prvo i osnovno je da li aparat dobro meri Vašu srčanu frekvencu, a to proverite palpacijom pulsa na ruci, eventualno na vratu. Sve preko 90 otkucaja u minuti je visoko i ima neko objašnjenje.