Da li sa Plavix lekom mogu da koristim i ranije prepisanu terapiju: Concor, Olicard retard, Tulip i Cardiopirin. Izvršena mi je koronarografija i zakazana je ugradnja stenta. Da li treba da prekinem sa upotrebom Plavix-a na 5 dana pred intervenciju ili da lek uzimam do same intervencije ugradnje stenta?

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Ni slučajno ne prekidajte sa terapijom Plavixom 5 dana apre stenta jer Vam onda neće ni ugraditi stent. Ja ne znam odakle ta priča o prekidaanju Plavixa, to važi samo za hirurške intervencije.Plavix ćete uzimati godinu dana posle ugradnje stenta a Aspirin doživotno.