Imam povisen holesterol 6.13 i Trigliceride 2.6, odnos HDL i LDL mi je los ako 1.07 i 3.87. Za terapiju sam dobio Vasilip 10mg jednom dnevno. Imam 40 god i jako se plasim. Problem je poceo pre 2 godine i dijetom sam do sada regulisao masnoce. Sta dalje?

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Dijeta je vrlo važna, ostaje pitanje je li ispravna. Sve firme koje proizvose lekove za obaranje holesterola imaju i razna uputstva o dijetama koja su dosta dobra. Uz dijetu treba provoditi i fizičku aktivnost. A što se tiče lekova maksimalna dozvoljena doza je daleko ispod ove koju uzimate, znači ima još mesta za njeno povećanje čak i kombinovanje sa lekovima za obaranje triglicerida.