Poštovani, zahvaljujem na Vašem savjetu i po uputi dajem i sledeće podatke. Dopler vrata i nogu koji sam radio prije mjesec dana relatvno je zadovoljavajući, urađene lab.analize HbA1c 5,7 fibrinogen 5,64 , Latex RF negativan, Waaler Rose negativan, CRP negativan, SE 20. U kućnim uslovima redovnije kontrolišem vrijednosti holesterola koji su u granici normale i trigliceride koji su uvjek povišeni 3-6. Terapija statinima nije mi pomogla,čini mi se da ako popijem i čašu vode trigliceridi se povećaju. Molim Vas odgovorite mi da li da nastavim sa sledećom terapijom: enalapril 2x5mg, redergin 4,5mg 2x1/2, torecan 3x1, sirdalud 4mg 2x1 i eventualno preventivno plavix ili andol 100. Što bi mi uz pravilan režim ishrane pomoglo u rješenju problema sa trigliceridima, jer napominjem nemam problema sa holesterolom.

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postoje lekovi koji smanjuju nivo triglicerida a statini se prevashodno daju kod povišenog holesterola. Sem ovih lekova koje mora propisati lekar ja Vam ne mogu govoriti o drugim metodama. Naravno, ostaje dijeta i fizička aktivnost.