Pozdrav. Imam 22 godine, i imam problema sa tahikardijom srca. Pre 3 godine sam imala koksaki virus (zapaljenje srcane maramice) i od tad imam problema sa ubrzanim lupanjem srca, cak i do 130 otkucaja kad nista ne radim. Tad mi dolazi i do porasta pritiska na 160/110 max, iako imam nizak pritisak uvek 110/70. Imam analizu poslednjeg ultrazvuka srca, pa bih vas zamolila da mi kazete svoje misljenje o rezultatima. Inace prepisan mi je propanol 1/4 kad god imam vise od 100 otkucaja, dok sam pila i q10 jedno vreme kada je bio prisutan koksaki. Ehokardigrafski se registruje aorta normalne sirine lumena u korenu 3. 0cm, u luku 2. 2cm racije 2. 1cm. Progil protoka kroz au uredan, v. M max. 1. 33m/s. Leva predkomora je odgovarajuce velicine vel 2. 7cm. Anteriorni mitralni listic fibriozan, pokretan. Profil protoka kroz mu uredan e/a 0. 83/0. 60 m/s. Reg. Se mr u tragu. Ventikularni septum odgov. Debljine 1. 0cm tackasto fibroziran, pokretan. Leva komora je odgovarajuce vel. Lvidd 4. 4cm, lvids 2. 8cm, dobre sistolne funkcije. Desna komora je odgovarajuce vel. 24cm. Profil protoka kroz tu uredan, v. Max. 0. 730m/s. Tr+. Profil protoka kroz pu uredan v. Max 1. 01m/s. Reg. Se pr u tragu. Perikard hiperhogrniji, iza posteriornog zida i iza desne komore gde se vidi minimalno nemerljivo raslojavanje. Ef 65 es 35. Dg: st. Post myopereicarditama.

    Odgovoreno: 24. 07. 2012.

Komentari na pitanje: #102569

    • Poštovani, molim za savet na koji način odnosno kojom dinamikom preći sa leka presolol na lek verapamil? Zbog planirane trudnoće. Naime, od septembra prošle godine pijem presolol 50mg dnevno - dijagnoza sinusna tahikardija. Inače mi je pre 7 godina ugrađen pace-maker zbog av bloka ii stepena, kao posledica koksaki virusa. Kontrole pace-makera su uredne, kao i virusa, najlepše hvala,

    • Postovani, gotovo oduvek imam nizak pritisak, 110/70. Dok sam bila trudna cak je bio 90/60 jedno vreme. U prethodnih recimo 7 dana belezim povisen pritisak 130/90, 140/86. Kod kardiologa mogu da zakazem tek za 1. 5 mesec. Da li sa takvim pritiskom da odem u hitnu pa neka me ispregledaju? Koliko je pouzdan digitalni aparat omron na nadlakticu?

    • Ja sam marieta imam 41 god pronadjen mi je coxsackie virus: i s. Cb1>1: 1024 cb2>1: 1024 cb3>1: 128 cb4>1>128 cb5>1: 64 ii s. Cb1>1: 1024 cb2>1: 1024 cb3>1: 128 cb4>1: 128 cb5>1: 64 molim vas kazite mi gde da idem kome da se obratim sta da radim. Hvala unapred.

    • Cesto me boli u sredogruđu. Bol za par minuta nestaje. Prethodno se širi ispod grudnog košai sa leve i sa desne strane. Pri tom ne mogu da nadisem vazduh. Nizak mi je pritisak 11o sa 60 imam ceste glavobolje nisam pušač

    • Imam sum na srcu prvog stepena, bar se tako vodio. Vec par godina nisam isao na kontrolu, nije bilo potrebe, pre par dana sam vadio lekarski zbog polaganja i doktorka mi je rekla da vrlo jasno cuje sum na svim "otvorima" i da bih trebao pod hitno na kontrolu ponovo. Da li bih kod vas mogao da obavim test i koliko bi on kostao, iz unutrasnjosti sam? Evo linkova ka slikama nekog stanja, koje su pronasli u kartonu: http: //img38. Imageshack. Us/img38/4412/fb3a65a793634c90a67fda5. Png http: //img717. Imageshack. Us/img717/5527/cc5e2a16ed044cd8b6aa250. Png hvala unapred uz svo duzno postovanje.