1. Uzrok i posledice niskog pritiska

    Pitanje broj: #144032

    Imamo nizak pritisak, poslednje merenje je 85/47 a puls 95. Osećam jak umor, i uvek mi se spava. Ne pušim, pijem u proseku 3 kafe dnevno i redovno i koliko mogu zdravo se hranim. Molim Vas da mi odgovorite da li je potrebno da uradim neke analize i šta je uzrok takvom stanju?

    Odgovoreno: 02. 02. 2016.
    • Nizak krvni pritisak i ubrzan srčani rad su, obično, udruženi, zbog niskog pritiska osećate navedene tegobe. Za sada ne postoje lekovi koji mogu bezbedno da povise krvni pritisak pa ostaje samo veći unos tečnosti, malo slanija ishrana i po neka kafa. Obično ne preporučujemo, ali ponekad možete da popijete i koka kolu

Komentari na pitanje: #144032

    • Milan Nikolic 20. 06. 2022.

      Dobar dan, uzimam metadon jer sam na odvikavaanju, medjutim taj lek mi obara pritisak i uvek se desava kad legnem da spavam da me probudi jako lupanje srca, koje prati osecaj kao da vise mecu moci da izdrzim. Doktorka mi je prepisala bromazepame kada se desi tahikardija.molim vas za pomoc, da li mozda metadon izaziva sve ove reakcije?