Ja imam problem sa palpitacijama srca, preskace mi srce, majka sam troje dece, pre tri godine na ekg je bilo u redu sve, sem sto je srce blago tahikardicno, lecim se od anksioznosti, pijem citalopram, lecim se ukupno vec godinu ipo, kad sam krenula sa terapiom prvi put posle osam meseci sam prekinula sa terapiom zbog trudnoce, pa sam od septembra prosle godine pocela piti citalopram. Paltipacije su cesce kad imam gasove ili zatvor, , da li mi ih gasovi u stomaku izazivaju

    Odgovoreno: 04. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko su vase palpitacije ucestale, 24h holter ecg-a ce umnogome doprineti dijagnostici tipova aritmija ili ekstra sistola koje bi mogle da prouzrukuju palpitacije. Ukoliko palpitacije nisu ucestale trebalo bi da nosite loop-recorder. Tek kada se postavi dijagnoza odnosno pronadju koji eventualni poremecaji srcanog ritma prouzrokuju vase palpitacije mozemo ici dalje i traziti njihov uzrok.

      srdacno,
      ljubomir ilic md mph
      instruktor medicine na univerzitetu harvard, boston
      ars longa, vita brevis