Poštovani, u poslednjih tri meseca imam nizak pritisak otprilike 85 sa 65 a otkucaj srca mi bude oko 110, a pije 2*1/4 propranolol. Osecam jako večlik umor i stalno mi se spava, cesto jedva dolazim do vazduh. Radila sam konpletnu krvnu sliku i testirana sam na štitnu žlezdu i sve je u redu tj. Nalazi, a meni je i dalje loše i to je tako ostalo. Zanima me sta vi mislite da bi moglo da bude? U napred vam se zahvaljujem. Sa poštovanjem, jovana komar

    Odgovoreno: 25. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Radi se o stanju udružene hipotenzije i tahikardije. Uzrok mogu biti oboljenja samog srčanog mišića, oboljenje koje primarno ne zahvata srčani mišić ili se može raditi o konstitucionom stanju, koje nije vezano ni za jedno oboljenje konkretno, a uzrokovano je meteoropatskom reakcijom. Pravi uzrok će se naći kardiološkim pregledom uz obavezan ehokardiogram i sagledavanje kompletnog vašeg stanja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #117519

    • Zahvaljujem se al visok pritisak ne dozvoljava kompletne preglede bude preko 200