1. Upotreba Becloforte aerosola tokom dojenja bebe

    Pitanje broj: #100783

    Poštovani,

    Da li smem da koristim Becloforte aerosol ako dojim bebu?

    Odgovoreno: 10. 06. 2012.
    • Poštovana,

      Astma je bolest koja mora da se leči i u trudnoći a i kada dojite bebu. Imajte u vidu da svi kortikosteroidi prelaze i u mleko koje koristi Vaša beba. Danas postoje i moderniji kortikosteroidi nego što je Becloforte (beclkomethason) koji su manje štetni za Vašu bebu. Konsultujte se sa Vašim pedijatrom jer je nekad racionalnije prestati sa dojenjem ako su potrebne visoke doze kortikosteroida za kontrolisanje Vaše astme.