1. Problem sa suvim ustima

    Pitanje broj: #109083

    Poštovani,

    Imam jedan problem. Usta su mi stalno suva, a pljuvačka mi je skroz bele boje, lepljiva, znači nije providna. Danas sam nakon masnog obroka, gaziranog soka i jogurta, podrignuo i kao da mi je vazduh stao u grlu negde, kao neki mehur da se stvorio u jednjaku, a inače teško gutam hranu u poslednje vreme. Kad god popijem vodu moram malo da podrignem, ne uvek ali kada sam u 'ovom' stanju skoro uvek. Prestao sam sa cigarama pre tri meseca. Da napomenem da osecam da nesto u jednjaku kao da se gomila, skuplja, ne znam da li je to moguce, ali uglavnom kad podrignem mi je mnogo bolje.

    Odgovoreno: 08. 12. 2012.

Komentari na pitanje: #109083

    • prolic goran 23. 07. 2022.

      povremen bol grla već godinama to mi se često događa. a sad blagi bol u vratu sa desne strane. hvala unapred

    • Potpuno isti simptomi kao kod prve osobe. S tim da niste odgovorili u potpunosti. Zasto dolazi do tih simptoma? Ja sam jos pritom u drugom stanju, 10ta nedelja, te pokusavam da rasclanim svoj problem mucnine. Uz mucninu mi se pljuvacka promenila na opisan nacin, podriguje mi se pa umesto podrigivanja povracam i to vrlo cesto samo vodu koju na kasicicu pijem, vrlo retko zuc.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 15. 11. 2013.

      Poštovani, pokušajte sa fluimucilom šumeće tablete 600 mg po 1 tabletu posle večere u toku 10 dana, to neće biti trajno rešenje problema jer i terapija parkinsonizma ima uticaj na problem. Ovo i flavamed možete da koristite povremeno. Unos 2 litra tečnosti je veoma značajan. Pozdrav

    • Moj otac ima konstantni problem suve, guste i lepljive pljuvačke koja ga guši i stvara odsustvo ukusa u ustima. Dodajem da on boluje od parkinsonove bolesti i koristi lek madopar. Molim vas za savet! Uz pomoć