1. Pogodan vazduh za astmatičare

    Pitanje broj: #112557

    Poštovani,

    Imam alergijski bronhitis. Alergična sam na polen trava i korova, prašinu i grinje i imam smetnje samo u određenim uslovima, na primer u Rumi, dok u Novom Sadu nemam nikakve smetnje. Planiram da se preselim u Sremske Karlovce, pa me zanima kakav je vazduh tamo, da li nepovoljno utiče na astmatičare?

    Odgovoreno: 17. 02. 2013.
    • Poštovana,

      Trava i korov a samim tim i njhov polen su više prisutni u seoskim sredinama mada ih može biti u velikim količinama i u gradskim sredinama. Njihova dobra osobina je što su sezonskog tipa i nisu prisutni preko cele godine. Što se tiče grinja one se nalaze u posteljini i u krevetu (treba koristiti antialergijsku poteljinu odnosno sintetička vlakna, nikako vunu, perje. . .) najviše jer se hrane ljuskom peruti tako da će njihova količina zavisiti direktno od Vašeg uređenja spavaće sobe (bez zavesa, tepiha i ostalih detalja koji skupljaju prašinu).