1. Planocelularni karcinom pluća

    Pitanje broj: #108880

    Poštovani,

    Carcinoma planocellulare pulmonum c34. 0/m8071. 3. Da li, po ovim rezultatima, ovaj problem može da se reši operacijom ili hemoterapijom?

    Odgovoreno: 02. 12. 2012.
    • Poštovani,

      Na Vaše pitanje može da Vam odgovori samo Vaš lekar koji je video sve snimke pluća i pored patohistološke dijagnoze (ca panocellulare) zna i lokalizaciju i proširenost tumora. Za planocelularni karcinom pluća, operacija je uvek najbolje rešenje kada ju je moguće odraditi i nekada je potrebno da se posle operacije sprovede i hemioterapija ili zračenje.