1. Operacija krajnika kod deteta

    Pitanje broj: #92546

    Poštovani,

    Moje dete ima 8 godina i problem sa uvećanim trećim krajnikom. Nije bio često bolestan i zbog toga nikada nije predlagana operacija krajnika. Problemi su krenuli kada je pošao u skolu: konstantan umor, umor posle spavanja, lošija koncentracija. Dete neće da čuje za operaciju i lekare. Da li će ti navedeni problemi sa odrastanjem prestati?

    Odgovoreno: 03. 01. 2012.
    • Poštovana,

      Najverovatnije će problemi prestati kada dođe do spontanog smanjenja veličine (involucije) limfnog tkiva trećeg krajnika što bi trebalo da se desi u pubertetu ali kod nekih ljudi treći krajnik se zadrži sve do dvadeset i neke godine. Operacija trećeg krajnika je veoma česta intervencija i odluke deteta od 8 godina nisu najadekvatnije jer i ovaj problem kao mnogi drugi mogu da ostave trajne posledice po zdravlje vašeg deteta.