1. Lečenje alergije na ambroziju

    Pitanje broj: #105322

    Poštovani,

    Od kraja avgusta do oktobra ne mogu izaći na kraj sa alergijom na ambroziju. Alergija se javila od pre tri godine, a do tada nisam bila alergična na nju. I ove, kao i prošle 3 godine, u ovo doba, mnogo kijem, mnogo se umaram, malo spavam, noću se budim, jer me jako iritira i posle nekog vremena počinju da me bole pluća, nos, grlo. Probala sam sa preventivom Aerijusom, Presingom. Ne pomaže. Molim Vas, recite mi šta mogu da uradim. Bila sam kod lekara opšte prakse, uvek mi prepiše Aerius i ne zna šta može da mi pomogne.

    Odgovoreno: 13. 09. 2012.
    • Poštovana,

      Uzmite isključivo Avamys sprej za nos koji se koristi 1 dnevno po 2 spreja u svaku nozdrvu. Antihistaminik možete da koristite po potrebi tj. ako svrbe i suze oči odnosno ako svi simptomi ne prestanu od Avamys spreja (najčešće je dovoljno samo njega koristiti, ali redovno - svakog dana dok traje sezona ambrozije). Podrazumeva ste da ste uradili alergo test i da ste alergični na ambroziju.